Tempura 150g, Gogi

Mieszanka z udziałem mąki pszennej do delikatnego, półpłynnego ciasta, w którym macza się małe kawałki np. mięsa lub warzyw, a następnie głęboko smaży w gorącym tłuszczu.
masa netto: 150 g
Tempura
Cena
4,29 zł
netto: 3,97 zł
VAT: 0,32 zł
Producent: Cock
kod EAN:  
8850180040011
Szczegóły produktu

Tempurą określa się w Japonii małe kawałki ryb lub warzyw, moczone w delikatnym, półpłynnym cieście, a następnie smażone w głębokim tłuszczu w temperaturze pomiędzy 170°C a 180°C aż osiągną złotawo-brązowy kolor. Usmażone kawałki potrawy spożywane są bezpośrednio po wyjęciu z tłuszczu.
Taka technika przygotowania pożywienia została przejęta przez Japończyków od portugalskich mnichów jakieś 400 lat temu. Obecnie tempura uznawana jest za jedno z najważniejszych dań kuchni japońskiej.
Do smażenia używa się oleju roślinnego, przy czym niektórzy twierdzą, że najlepszy jest olej sezamowy. Do tempury wykorzystuje się każdą żywność, którą można głęboko smażyć. Zazwyczaj są to: owoce morza, ryby, warzywa, owoce, grzyby shitake, świeży imbir, wodorosty itp.

Sposób użycia: Zawartość dokładnie wymieszać z ok. 210 ml bardzo zimnej wody. W powstałym cieście maczać kawałki potrawy. Smażyć w gorącym tłuszczu aż będą chrupiące. Ciasto zużyć w całości od razu po przygotowaniu.

Skład: Mąka pszenna, skrobia z tapioki, proszek do pieczenia (wodorowęglan sodu, E450), inne (sól, E621)

Zawiera pszenicę.

Opakowanie zbiorcze: 12 szt.

Recenzje

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.