Jak produkowany jest sos sojowy HADAY?

Surowiec
Dokładna kontrola ziarna jest kluczowa dla jakości sosu. Przed zakupem, specjaliści dokładnie sprawdzają warunki uprawy: ziemię, wilgotność i stosowane technologie. Ta dokładność ma na celu zapewnienie bezpiecznego i dobrej jakości surowca. Dzięki temu do produkcji trafia ziarno soi o błyszczącej powierzchni i bogate w białko.

Gotowanie na parze
Dobrze wymoczone ziarna soi są gotowane na parze w ściśle kontrolowanych warunkach, na które składają się ciśnienie i czas. Parowanie trochę zmienia białko w ziarnie, które dzięki temu łatwiej rozkłada się na aminokwasy. Namoczona skrobia poddaje się absorpcji i stymuluje rozkład białka. Gotowanie na parze ma również funkcję sterylizacji.

Bakterie Koji
Podstawa fermentacji sosu sojowego to odpowiednio dobrane bakterie. Dobry sos sojowy zależy głównie od dobrych bakterii. W HADAY powstało specjalistyczne centrum hodowli bakterii. Centrum dostarcza bakterie najlepsze z możliwych do fermentacji sosu. Profesjonalna hodowla produkuje odporne i mocne bakterie, zdolne do zwalczania szkodliwych mikrobów. Takie bakterie wytwarzają też duże ilości enzymów koniecznych do rozkładu białek.
Centrum wykorzystuje najnowsze osiągnięcia biologii w celu wyselekcjonowania najlepszych szczepów bakterii. Dzięki temu można stosować odpowiednio zróżnicowane bakterie w zależności od pór roku, co gwarantuje stabilność smaku i aromatu sosu sojowego.

Fermentacja
Sos sojowy HADAY jest naturalnie fermentowany przy wykorzystaniu ciepła słonecznego. Fermentacja odbywa się w największym na świecie, liczącym prawie 10.000 kompleksie szklarni słonecznych o powierzchni ponad 600 km kwadratowych.
Wysokość szklarni została obliczona z naukową precyzją, aby zapewnić dopływ słońca również do ich dolnych części, co zapewnia właściwą fermentację całej soi. Nachylenie szklanych dachów zostało tak zaprojektowane, aby zapewnić maksimum światła słonecznego i ciepła, a w konsekwencji właściwą temperaturę dla przebiegu fermentacji. Temperatura wewnątrz jest regularnie kontrolowana, co pozwala na wyliczenie odpowiedniego okresu fermentacji. Sos sojowy Superior wymaga warzenia przez okres od 150 do 180 dni.

Pasteryzacja i filtracja
Surowy sos sojowy transportuje się do zbiorników, gdzie jest poddawany obróbce cieplnej w celu pasteryzacji, w ściśle określonych warunkach termicznych i czasowych. Dzięki temu giną drobnoustroje i pasożyty, a sos staje się przejrzysty i zyskuje na aromacie. Następnie, w procesie filtracji, oddzielane są wszelkie zanieczyszczenia, co czyni sos sojowy klarownym bez zmiany zapachu, smaku i wyglądu.

Pakowanie
Rozlewanie do butelek odbywa się w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej, przy zastosowaniu technik pozwalających na bieżąco kontrolować jakość i czystość butelek. Cała linia jest utrzymywana w warunkach aseptycznych, porównywalnych do tych, jakie stosuje się w przemyśle medycznym.